Статті

Чарівність дерев'яної іграшки. Яку іграшку вибрати для свого малюка?

Діти грають дерев'яними іграшками | Eko-igry.com.uaНе секрет, що дитина пізнає світ і вчиться взаємодіяти з ним через гру. Але перед батьками часто постає дилема: яку ж іграшку вибрати для свого малюка?


Найчастіше, більшість з нас зупиняє свій вибір на яскравих, барвистих іграшках, або, віддаючи данину рекламі, купує розвиваючі мудрі конструкції, якими рясніють веселі дитячі журнали, або інтернет-сторінки.


Але чому мало хто з нас замислюється про старою українською традицією - дерев'яною іграшкою?

Прихильники виховання за системою Штайнера впевнені, що саме солом'яні ляльки зі слабко промальованими обличчями, або зроблені з дерев'яних ложок, дерев'яні коники, які, часом, далекі від істинної будови тіла коня, саме такі іграшки будять в дитині здатність фантазувати, домислювати образ ляльки, а в подальшому і домальовувати, доробляти іграшку так, як представляє ні чим не замутнена дитяча фантазія.


Цікава історія дерев'яної іграшки, відомо, що в старовину солом'яні ляльки символізували Велику Богиню Мати, двосторонні коники, пофарбовані з одного боку в темний, а з іншого в світлий колір, символізували старо-слов'янське уявлення про загробний світ, про реінкарнацію душі після смерті, а дерев'яні брязкальця, тріскачки, свистульки були покликані оберігати дитину від злих духів і закликати світлих ангелів.


У кожній іграшці закладений код, який несе в собі психоемоційний фон, що відповідає певному віку й розвитку дитини, і батьки повинні пам'ятати про це, купуючи дитині ту чи іншу іграшку, звертаючи увагу на рекомендації за віком, на структуру, а також колір іграшки.


Відомо, що деяке поєднання кольорів негативно впливає на, і без того, ще не сформовану психіку малюка. Наприклад, яскраво-червоний колір викликає дуже сильне емоційне напруження, чорний колір схиляє до апатії, і навпаки, блакитний колір, пов'язаний з небесною символікою, заспокоює, умиротворяє.


На жаль, зараз, з появою маси різноманітних імпортних іграшок, ми все далі відходимо від своїх коренів, і тим самим віддаляємо від витоків і своїх дітей, часто, помилково приймаючи образ української іграшки застарілим і нездатним нести розвиваючі функції дитині.


Але, варто хоча б раз спробувати дати своєму малюкові пограти, можливо навіть, зробленою своїми руками дерев'яною іграшкою, і переконатися в зворотному, а ще й повчитися у своєї дитини здатності фантазувати і перевтілюватися.


Купіть в інтернет-магазині Еко Ігри великий дерев'яний конструктор Храм http://eko-igry.com.ua/products/constructor-hram