Статті

Про корисні дерев'яні іграшки в житті дитини від інтернет-магазину Еко Ігри

Купіть корисні дерев'яні іграшки в житті дитини від інтернет-магазину Еко Ігри | Eko-igry.com.uaДерев'яні іграшки дуже помітно відрізняються від «звичайних», якими в основному грають сьогоднішні діти. «Звичайні» іграшки - це, по суті, світ дорослих в мініатюрі: люди, тварини, транспорт, меблі, кухонне начиння, медичні інструменти, зброя та ін. - перераховувати можна до нескінченності. Граючи з ними, дитина приміряє на себе роль дорослого. Само по собі це не добре і не погано, але факт залишається фактом - під час таких ігор вона вчиться не стільки винаходити, як володіти, не так створювати, як застосовувати готове, не так досліджувати, як користуватися.


Іграшки ж, виконані з дерева, - це, в основному, іграшки «розумні». Найчастіше їх називають розвиваючими: всілякі конструктори, будівельні набори, логічні головоломки, заготовки для творчості, тренажери моторики, просторової уяви та ін. Таких іграшок сьогодні виготовляється досить багато, тому відразу зорієнтуватися в їх різноманітті непросто.


Спробуємо перерахувати найбільш популярні і цікаві варіанти:


Пірамідка - класика жанру, підходяща для самих маленьких карапузів. Нанизуючи колечка (або інші фігури) на стрижень, дитина вчиться розуміти послідовність, розмір, вивчає кольори.


Купіть Конструктор IGROTECO Скарбничка в в інтернет-магазині Еко Ігри | Eko-igry.com.uaРамки-вкладиші - це, зазвичай, дерев'яний (або фанерний) планшет, в якому виточені кілька пазів різної форми або розміру. У них вставляються «вкладиші» - аналогічні до пазів фігурки; задача дитини - знайти для кожної фігурки відповідне їй місце на планшеті. Рамки-вкладиші дуже гарні для розвитку як логічного мислення, так і дрібної моторики.


Стукалка - відмінна іграшка, яка допомагає вчасно «випускати пару», тобто невгамовну дитячу енергію. Стукати, забиваючи дерев'яні цвяхи дерев'яним молоточком - заняття, безумовно, захоплююче і, до того ж, корисне: розвиваються координація рухів, м'язова сила і спритність.


Лабіринти - всілякої форми спіралі, на які нанизані дрібні дерев'яні фігурки. Пересуваючи ці фігурки по заданій траєкторії, дитина не тільки тренує координацію рухів, але і вчиться концентрувати увагу, а також має можливість осягати ази лічби.


Шнурівки бувають самих різних видів. Дуже популярні всілякі «діряві» фігурки (дерев'яні імітації гудзиків, черевиків, фруктів-овочів), в які треба послідовно протягувати мотузку. Інший варіант тієї самої гри - дерев'яні намиста. Великі намистини (за формою вони можуть бути самими різними - наприклад, геометричні фігури) дитина одну за одною нанизує на шнурок, прекрасно тренуючи при цьому дрібну моторику.


Купіть Конструктор IGROTECO Будинок з верандою в інтернет-магазині Еко Ігри | Eko-igry.com.uaМозаїка-пазл - ще один відмінний посібник для розвитку моторики і мислення; по суті поєднує в собі якості пазлів і рамок-вкладишів. Але на відміну від пазлів, в мозаїках всі деталі різного розміру і форми. А на відміну від рамок-вкладишів, цих деталей тут набагато більше, при цьому на планшеті не вирізано окремих пазів для кожної деталі (тобто завдання помітно ускладнене).


Музичні іграшки з дерева - це особлива тема; в двох словах характеризуються як «захоплення гарантоване». По суті це вже не просто іграшки, а дерев'яні музичні інструменти, частіше народні: тріскачки, стукалки, калатала, свистульки, дудочки, бубни і дзвіночки, маракаси, ксилофони, кастаньєти... Можуть стати відмінним посібником з початкового вивчення музичної грамоти.


Пальчиковий театр - розфарбовані дерев'яні фігурки, виконані у вигляді наперстків і відповідно до сюжетів тих чи інших відомих казок. З їх допомогою дитина з задоволенням представить вам в особах знаменитого «Колобка» або «Червону шапочку». Такі театралізовані вистави розвивають фантазію дитини, допомагають тренувати мову і розширювати словниковий запас та тренують моторику і координацію рухів. До того ж до таких наборів наперстків зазвичай додаються акуратні будиночки-укладки: для розвитку сюжету, для більшого порядку (по закінченню театрального дійства доречно звучить коронне батьківське «пограв - поскладай на місце»), ну і просто для краси.


Конструктор IGROTECO Будинок з мансардою в інтернет-магазині Еко Ігри | Eko-igry.com.uaВажливою особливістю іграшок з дерева є і той факт, що вони можуть бути пофарбованими і незабарвленими. Перші зазвичай виглядають дуже ефектно і особливо привабливі для самих маленьких малюків; другі надають можливість вивчити натуральний малюнок дерева, відчути, яке воно на дотик, а також залишають простір для творчості - адже те, що не забарвлене виробником, так цікаво фарбувати самостійно.


Про дерев'яні розвиваючі іграшки можна розповідати нескінченно, при цьому про всі розповісти не вийде - дуже вже їх багато і дуже вже вони різні, а які цікаві! Втім, це не єдина їхня перевага. Головне, з чим асоціюються іграшки з дерева - це безпека. Дерево не зашкодить дитині - воно не токсичне і навіть з часом не стане таким. Натуральний матеріал не завдає шкоди і екології - виробництво та утилізацію виробів з дерева не віднесеш до числа шкідливих, чого не можна сказати про виробництво і утилізацію синтетичних матеріалів.


Крім того, іграшки з дерева в більшості своїй дуже якісні і довговічні. Дерево не мнеться і не втрачає форму, його не так легко зламати. Улюблені дерев'яні кубики і пірамідки вашого малюка послужать, швидше за все, не тільки його можливим молодшим братам і сестрам, а й залишаться - якщо, звичайно, ви захочете їх зберегти - у відмінному стані для його власних дітей.


Купіть Конструктор IGROTECO Будинок з балконом в інтернет-магазині Еко Ігри | Eko-igry.com.uaНезважаючи на все сьогоднішнє різноманіття іграшок і велику кількість матеріалів, з яких вони виготовляються, до виробів з дерева ставлення у більшості з нас особливе. Трепетне, мабуть. І справа тут не тільки в тому, що дерев'яні іграшки - екологічно чисті, а ми завжди намагаємося пропонувати нашим дітям найкраще. І не тільки в тому, що ми раптом згадали, якими іграшки грали наші предки, і нам до душі відродження традицій. І, зрозуміло, не тільки в тому, що дерев'яні іграшки міцні і довговічні.


Мабуть, загальну любов до дерева можна пояснити тим, що з ним в нашій свідомості пов'язано безліч позитивних уявлень і стереотипів. Ми звикли думати, що дерево - справжнє, тепле, добре, тому дерев'яну іграшку приємно навіть просто потримати в руках. Ми віримо, що дерево - це не той матеріал, з яким можна працювати на конвеєрі, це вироби ручної роботи, «що зберігають тепло рук майстра». І не важливо, що насправді сьогоднішні дерев'яні іграшки далеко не завжди виготовляються вручну. Важливо, що ми переконані: дерево - це добре і правильно.


Купіть корисні дерев'яні іграшки для дитини в інтернет-магазині Еко Ігри | Eko-igry.com.ua